Praca konkursowa „Szyciowy tutorial”. Autor:  Joanna Stępniewska i Ewa Marczak

1

ON:
TUTORIAL JAK USZYĆ TORBĘ Z PODSZEWKĄ I KIESZENIAMI
OFF:
I NIE UMRZEĆ Z NUDÓW

ON:
POTRZEBNE MATERIAŁY:

  • 2 KAWAŁKI MATERIAŁU 48*50 CM NA WIERZCH TORBY
  • 2 KAWAŁKI MATERIAŁU 48*50 CM NA PODSZEWKĘ
  • 1 KAWAŁEK MATERIAŁU 48*30 CM NA KIESZEŃ ZEWNĘTRZNĄ
  • 1 KAWAŁEK MATERIAŁU NA PODSZEWKĘ KIESZENI ZEWNĘTRZNEJ
  • 2 KAWAŁKI MATERIAŁU NA KIESZONKĘ WEWNĘTRZNĄ 25*20 CM
  • 2 PASY TAŚMY RYPSOWEJ 1M KAŻDY, NA USZY TORBY

OFF:
WSZYSTKIE WYMIARY SĄ ZMYŚLONE. LINIJKĘ WYCIĄGNEŁYŚMY TYLKO DLATEGO, ŻE SIĘ ŁADNIE W KADRZE PREZENTOWAŁA. PO PROSTU WYTNIJCIE 4 PROSTOKĄTY WIELKOŚCI
JAKIEJ CHCECIE MIEĆ TORBĘ I DWA MNIEJSZE WIELKOŚCI JAKIEJ CHCECIE MIEĆ KIESZEŃ NA ZEWNĄTRZ.

2

3

4

5

6

ON:
1. KIESZEŃ ZEWNĘTRZNA
PRACĘ ZACZĘŁYŚMY OD ZSZYCIA KAWAŁKA MATERIAŁU NA KIESZEŃ ZEWNĘTRZNĄ Z JEJ PODSZEWKĄ. DWA KAWAŁKI MATERIAŁU ZŁOŻYŁYŚMY PRAWYMI STRONAMI DO ŚRODKA I PRZESZYŁYŚMY TYLKO GÓRNĄ KRAWĘDŹ. PO WYWINIĘCIU MATERIAŁU NA PRAWĄ STRONĘ PRZESZYŁYŚMY KRAWĘDŹ KIESZENI PROSTYM SZWEM.
NASTĘPNIE GOTOWĄ KIESZEŃ ZEWNĘTRZNĄ PRZYSZYŁYŚMY DO WIERZCHU TORBY. KIESZEŃ PODZIELIŁYŚMY SZWEM NA DWA, TAK ABY Z JEDNEJ DUŻEJ POWSTAŁY DWIE MNIEJSZE.
OFF:
SŁOWO PRACA JEST NADUŻYCIEM. TRUDNIEJ NAPISAĆ I ZROZUMIEĆ OPIS JAK TO ZROBIĆ NIŻ FAKTYCZNIE ZROBIĆ. DOPRAWDY NIE NAROBIŁYŚMY SIĘ PRZY SZYCIU.

ON:
2. MAŁA KIESZONKA WEWNĘTRZNA
DWA KAWAŁKI MATERIAŁU ZSZYŁYŚMY Z TRZECH STRON PO LEWEJ STRONIE. NASTĘPNIE WYWINĘŁYŚMY MATERIAŁ NA PRAWĄ STRONĘ, ZAWINĘŁYŚMY BRZEGI DO ŚRODKA I PRZESZYŁYŚMY OSTATNIĄ KRAWĘDŹ KIESZONKI. GOTOWĄ KIESZONKĘ PRZYSZYŁYŚMY DO PODSZEWKI TORBY.
OFF:
TYLKO NIE PRZYSZYWAJCIE WSZYSTKICH CZTERECH KRAWĘDZI BO SIĘ KIESZEŃ NIE OTWORZY
HELOŁ…

7

8

9

10

11

12

14

ON:
3. ZSZYCIE WIERZCHNIEJ STRONY TORBY

MATERIAŁ Z PRZYSZYTĄ KIESZENIĄ ZEWNĘTRZNĄ ZŁOŻYŁYŚMY Z DRUGIM KAWAŁKIEM MATERIAŁU, KTÓRY PRZEZNACZYŁYŚMY NA TYŁ NASZEJ TORBY I PRZESZYŁYŚMY BOKI ORAZ SPÓD TORBY, POZOSTAWIAJĄC GÓRĘ NIE WYKOŃCZONĄ.
4. ZSZYCIE PODSZEWKI

W TAKI SAM SPOSÓB ZSZYŁYŚMY DWA KAWAŁKI MATERIAŁU NA PODSZEWKĘ TORBY. TAK ABY PODSZEWKA BYŁA ODROBINĘ MNIEJSZA NIŻ WIERZCHNIA WARSTWA TORBY. W PODSZEWCE ZOSTAWIAMY NA DNIE DZIURĘ PO ŚRODKU, ABY POTEM WYWINĄĆ CAŁOŚĆ. ŁATWIZNA.

OFF:

TA. ŁATWIZNA… JAK JUŻ ZSZYŁYŚMY PODSZEWKĘ TO SIĘ OKAZAŁO, ŻE KIESZONKA WEWNĘTRZNA JEST DO GÓRY NOGAMI. DZIĘKUJĘ.

15

ON:
5. FORMOWANIE DNA TORBY
ABY TORBA MIAŁA DNO NALEŻY ROGI USZYTEJ WIERZCHNIEJ WARTWY I PODSZEWKI ZŁOŻYĆ JAK NA POWYŻSZYM ZDJĘCIU. NASTĘPNIE ODMIERZYĆ 10 CM I PO TEJ LINI PRZESZYĆ. BRZEG OBCINAMY I GOTOWE.

OFF:
PROSTE? TAAA. PROSTE. NIE BARDZO. TRZEBA UWAŻAĆ MAJĄC KIESZEŃ ZEWNĘTRZNĄ, ŻEBY JEJ MATERIAŁU NIE PODZIELIĆ NA DWA FORMUJĄC TEN TRÓJKĄT, BO TO CO NAM WYSZŁO, PRZEZ TO, ŻE TEGO NIE PRZYPILNOWAŁYŚMY TO OMNOMNOM. TAKIEGO DNA TO JESZCZE NIE WIDZIELIŚCIE. ALE OD CZEGO JEST PRUJKA. I SZYJU SZYJU OD NOWA.

16

17

18

ON:
6. WYKOŃCZENIE
WIERZCHNIĄ WARSTWĘ ZŁOŻYŁYŚMY Z PODSZEWKĄ PRAWYMI STRONAMI MATERIAŁÓW DO SIEBIE I PRZESZYŁYŚMY GÓRNĄ KRAWĘDŹ TORBY. WYWINEŁYŚMY WSZYSTKO NA PRAWĄ STRONĘ I GOTOWE. PRAWĄ STRONĘ PRZESZYŁYŚMY PO KRAWĘDZI PROSTYM SZWEM.

OFF:
WYKOŃCZENIE CHYBA SIEBIE. MYŚLAŁAM, ZE SIĘ POPŁACZĘ JAK SIĘ OKAZAŁO, ZE ZNOWU MUSIMY PRUĆ, BO DZIURA DO WYWIJANIA PRZEZ NAS ZOSTAWIONA JEST ZA MAŁA.

19

20

21

ON:
7. USZY TORBY ZSZYŁYŚMY DWA KOLORY TAŚMY RAZEM, PODWINĘŁYŚMY KOŃCE I PRZYSZYŁYŚMY DO TORBY JAK NA PONIŻSZYM ZDJĘCIU. NIC PROSTSZEGO! 😀

OFF:
ZMARNOWAŁYŚMY CHYBA ZE CZTERY IGŁY, KTÓRE WESOŁO STRZELAŁY, PĘKAJĄC Z HUKIEM NA TYCH GRUBYCH PASACH. PONADTO JEDNEJ PRAWIE UDAŁO SIĘ DOLECIEĆ DO MOJEJ GAŁKI OCZNEJ. NA SZCZĘĆIE MOJA POWIEKA WYKAZAŁA SIĘ WIĘKSZYM REFLEKSEM ODE MNIE I W PORĘ SIĘ ZAMKNĘŁA.

22

23

24

ON:
I PIĘKNA TORBA GOTOWA!

OFF:
MOŻNA W NIĄ PAKOWAĆ PIĘKNE ZIEMNIAKI. VOILA! 🙂

25

26

27