Ambicją japońskich inżynierów Brothera było osiągnięcie idealnej jakości ściegu niezależnie od problemów, jakie mogą sprawiać materiały mające opinię trudnych w szyciu. Dlatego też powstał system SFDS – to specjalny system napędu ząbków, dzięki któremu transport materiału odbywa się po obrysie prostokąta z jednolitą prędkością i jednolitym dociskiem.

 

 

Ząbki podczas pracy zachowują stałą wysokość przesuwu ponad materialem i dzięki temu maszyna utrzymuje stały skok ściegu, nie drobi i nie marszczy tkaniny.

Klasyczny transport w maszynie miewa problemy z pociągnięciem cienkiego, niestabilnego materiału od samego brzegu. Materiał często wbija się w ząbki, tworzy się wielki supeł, czasami trzeba nawet odkręcić płytkę ściegową aby go uwolnić.

W maszynach z systemem SFDS takie problemy nie występują. Ząbki są w stanie przetransportować każdy nawet najdelikatniejszy materiał już od pierwszej niteczki.

Podczas szycia kilku grubych warstw materiału maszyną z klasycznym transportem zdarza się, że maszyna przepuszcza ścieg, zmienia jego długość. Przy transporcie SFDS nie ma takich problemów. Ścieg jest zawsze idealnie równy.

Podobna sytuacja może występować przy przeszyciach przez grube szwy, na przykład przy szyciu jeansu.

 

Na zgrubieniach wydłużona stopka skuteczniej dociska górną warstwę tkaniny powodując, że nawet pokonując 9-cio warstwową przeszkodę maszyna szyje płynnie, bez zatrzymania i bez skuchy.

.