Przycisk START-STOP

W nowoczesnych maszynach możemy nie korzystać wcale z regulatora obrotów, powszechnie zwanego pedałem. Maszynę po prostu uruchamiamy przyciskiem na obudowie, a prędkość szycia regulujemy suwakiem na korpusie maszyny. To wygodne przy krótkich ściegach i łatwym szyciu. Jeśli jednak do szyciowych piruetów potrzebne nam będą obie ręce, możemy korzystać z tradycyjnego rozwiązania i po prostu podpiąć regulator nożny.

f480_lock-stitch-button

Wolne ramię

Maszyna w wersji podstawowej posiada blat do wygodnego szycia. Można go zdemontować dla potrzeb szycia wąskich nogawek, rękawów itp. Wtedy wystarczy wolne ramię. Przy szyciu dużych rzeczy: patchworków, obrusów czy firan przydaje się dodatkowy blat powiększający pole pracy, zwykle dostępny jako opcja.

f420_free-arm

Automatyczne nawlekanie igły

Stosuje się różne patenty, nawlekacze w maszynach są mniej lub bardziej wyrafinowane, łatwiejsze lub trudniejsze w użyciu, ale pamiętajcie są bardzo przydatne bo podnoszą nasz komfort pracy. Nitka sama przechodzi przez oczko w igle, więc nawlekanie maszyny przestaje być męczarnią i sprawia, że chce się nam szyć więcej.

f-series_advanced-needle-threading-system

7. punktowe ząbki

Jakość szwów w dużej mierze zależy od sposobu transportu tkaniny pod igłą. Aby był on maksymalnie płynny i równomierny stosuje się specjalnie rozbudowane ząbki. Ma to szczególne znaczenie przy szyciu tkanin bardzo cienkich albo bardzo grubych, a także dzianin i innych materiałów elastycznych.

Pozycjonowanie igły

Niezwykle wygodna funkcja z tych „must have” Naciskając przycisk sami decydujemy, czy chcemy, aby kończąc ostatni ścieg igła zatrzymała się zanurzona w tkaninie, czy nad nią. Dzięki temu pewniej kontrolujemy jakość szwu.

Cięcie górnej i dolnej nici

Po wydaniu komendy przez naciśnięcie guzika, maszyna sama tnie nitki wiąże malutki supełek. Zakończenie szwu gotowe i nic więcej nie musisz robić. Jest to bardzo wygodna funkcja.

Ekran LCD

Bardzo upraszcza obsługę. Podpowiada ustawienia, doradza jakiej stopki mamy użyć do wybranego ściegu. Na ekranie możemy też tworzyć napisy do haftowania.

f420_my-custom-stitch

Automatyczne naprężenie górnej nitki

Maszyna została wyposażona w szereg czujników grubości tkaniny – o dziwo natychmiast automatycznie sama dobiera właściwe dla danego przeszycia naprężenie górnej nici. Nic nie musisz regulować – robi się samo.

Łatwy wybór ściegów

Uproszczona procedura wyboru ściegu to po prostu kilkanaście guziczków. Przyciskając jeden z nich wybieramy żądany ścieg, a jego parametry jak długość i szerokość pojawiają się od razu na wyświetlaczu. Korzystając z kursorów możemy dokonać potrzebnych zmian w ustawieniach.

Szycie w bok

Przydatna funkcja, gdy chcemy naszyć aplikację czy łatkę na dużej tkaninie, bądź na gotowej odzieży, którą nie jest łatwo manewrować pod igłą. Możemy uruchomić szycie w lewo lub w prawo stębnówką lub zygzakiem wybierając po prostu potrzeby ścieg z palety ściegów. Funkcja dostępna w bardziej zaawansowanych maszynach.

Ulubione ściegi

Poręczna funkcja, szczególnie jeśli pracujemy z tkaninami wymagającymi niestandardowych ustawień. Zamiast robić notatki, z jakimi parametrami ściegi najlepiej szyło nam się firankę, wystarczy na koniec dnia zapisać swój wybór w pamięci My Favorite Stitch. W przyszłości jednym przyciśnięciem guzika możemy wrócić do idealnych ustawień ściegu, który akceptuje nasza firanka.

Kolanówka

Zastosowano tutaj stary patent znany z maszyn przemysłowych, bardzo ułatwiający precyzyjną pracę szwaczki. Aby uwolnić obie ręce, możemy do podnoszenia stopki użyć prostej dźwigni popychanej kolanem. Stąd też nazwa.

kolanowka

Alfabet

Niektóre maszyny do szycia wyposażono w funkcję wyszywania napisów czcionką monogramową. Tutaj mamy do wyboru wielkie i małe litery, bardzo ozdobne, choć niedużych rozmiarów, pięknie wyszywane stębnówką. Nie jest to klasyczny haft satyną , jednak funkcja bardzo przydatna, szczególnie do personalizacji, pisania życzeń, dedykacji itp.

f-series_built-in-font-styles

Pamiętaj, że to nie wszystko. Zadbaliśmy o to aby naszycie na naszych maszynach było przyjemnością, więc oprócz wyżej wymienionych funkcji w naszych maszynach znajdziesz wbudowany nożyk dolnej i górnej nitki, bębenek wkładany od góry, bardzo jasne oświetlenie pola pracy, ryglowanie ściegu, wbudowaną pamięć maszyny i wiele więcej. Bo przecież szycie ma sprawia radość!