Owerlok to maszyna, która stanowi wspaniałe uzupełnienie domowej maszyny do szycia. Ucina krawędź tkaniny i w profesjonalny sposób obszywa jej brzeg. Dzięki niemu ścieg jest mocny, rozciągliwy, a ubrania wyglądają, jak te kupione w sklepie. Nie straszne mu materiały grube, cienkie czy elastyczne. Pytanie tylko, który owerlok wybrać dla siebie?

desktop9

Zacznijmy od cech wspólnych tych dwóch maszyn. Oba owerloki są szybkie, szyją z prędkością maksymalną 1300 ściegów/minutę. Oczywiście szyć możemy wolniej, jeśli tylko tego wymaga tkanina. Oba posiadają wolne ramię, dzięki czemu skracanie spodni i rękawów jest samą przyjemnością. Oba owerloki radzą sobie z bardzo szerokim rodzajem tkanin i dzianin.

Po pierwsze, w maszynach tych stopkę możemy podnieść na wysokość 5-6mm, co znacznie ułatwia szycie grubych materiałów po złożeniu. Po drugie, stopkę możemy docisnąć tak, aby cienkie tkaniny nie przesuwały się w trakcie szycia. Po trzecie, w obu modelach możemy ustawić parametry długości i szerokości ściegu, co jest gwarancją idealnego przeszycia zarówno na grubej wełnie jak i na delikatnym jedwabiu. Po czwarte, w każdej z tych maszyn możemy wyłączyć górny nóż i szyć ściegiem rolującym (popularnie zwanym mereżkowym), który pięknie wykończy np. letnią spódnicę. Obie maszyny wykonano z metalowych podzespołów, są ciężkie i stabilnie stoją na stole podczas szycia nawet z maksymalną prędkością. Bardzo ważną funkcją jest mechanizm dyferencyjny, który zapobiega marszczeniu i rozciąganiu się materiałów podczas pracy

untitled_04

Nawlekanie owerloka czy ustawienie odpowiedniego naprężenia nici uchodzi za czynność dość skomplikowaną i zajmującą dużo czasu. Nic bardziej mylnego w przypadku Brothera! Nasze maszyny wzbogacono o automatyczny nawlekacz dolnego chwytacza. Ustawianie naprężenia nici również nie jest czynnością trudną. Każda nitka oznaczona jest na obudowie innym kolorem. Dzięki temu od razu wiesz, którą należy poluzować, a której zwiększyć naprężenie, tak aby ścieg wyglądał idealnie. Zaoszczędzony czas to Twój zysk i komfort bezstresowego ! Warto jeszcze wspomnieć o tym, że obie maszyny mają pojemnik na ścinki, dzięki czemu nasze pole pracy nie wymaga sprzątania w trakcie szycia.

overlock4234lowerthreader

Jak widzisz oba modele spełnią Twoje szyciowe wymagania, bowiem posiadają wszystkie niezbędne funkcje. Czym więc wyróżnia się overlock Brother 4234D? Model ten zdobył nagrodę If Design Award 2012 potwierdzoną złotym medalem „iF Gold Award 2012”. Jest to zatem model dla naprawdę wymagających użytkowników i posiada kilka dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji. Oprócz szycia 3 i 4 nitkami posiada opcję szycia ściegiem dwunitkowym, czyli w profesjonalny sposób wykończy chusteczki, apaszki itp. Dodatkowo maszynę wyposażono w dwa transportery, które przesuwają materiał pod stopką. Zapewniają idealne wykończenie tkanin, które mają tendencję do rozciągania się lub marszczenia. Szycie dzianinowej sukienki nie będzie już koszmarem. Overlock Brother 4234D posiada także automatyczny nawlekacz igieł, co sprawia, że przygotowanie maszyny do szycia jest jeszcze szybsze.

Do każdej z tych maszyn można dokupić dodatkowe akcesoria takie jak: stopka do ściegu ślepego, stopka do marszczenia, stopka do perełek, do wszywania bizy, do taśmy/gumy oraz szeroki blat powiększający pole pracy. Wybór zatem łatwy nie jest, ale możemy Ci zagwarantować, że niezależnie od tego, którą z tych maszyn wybierzesz, Brother spełni Twoje oczekiwania, a szycie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.